مهمترین نکات در شروع کسب و کار8 دقیقه زمان مطالعه

مهمترین نکات در رشد کسب و کار

شروع کسب و کار
شروع کسب و کار

برای راه اندازی کسب و کار باید نسبت به کاری که میخواهید شروع کنید اطلاعات کسب کنید و از اطلاعات ورودی یادداشت برداری کنید و تا حد امکان باید دوره های آموزشی مرتبط با کارتان را بگذرانید. در بیزینسی که مشابه شما باشد مدتی کار کنیدو از آن کار تجربه هایی کسب کنید این تجارب میتواند در شروع کسب و کار به شما کمک زیادی بکند.

یکی دیگر از راه های جمع آوری اطلاعات صحبت کردن با افراد شکست خورده و موفق در زمینه کاری شما میتواند باشد از تجربیات آنها استفاده کنید اما حواستان باشد که شما نمیخواهید که با آنها مشورت کنید که کسب و کار تان را  راه اندازی کنید یا نه بلکه میخواهد فقط اطلاعات جمع آوری کنید برای شروع کسب و کار

 

 

 

چقدر از پولم را برای شروع کسب و کار سرمایه گذاری کنم؟

یک نکته‌ی مهم برای راه اندازی کسب وکار سرمایه است. همیشه از کم شروع کنید حتی وقتی مطمئن هستید که موفق خواهید شد. شما با این کار ریسک کم تری خواهید کرد و نتیجه ی بهتری را نیز خواهید گرفت برای شروع شما باید قبل از راه اندازی کسب و کار تمام جوانب را در نظر بگیرید و سرمایه ای که در نظر گرفتید را بودجه بندی کنید هیچوقت با تمام سرمایه تان وارد کاری نشوید حتما شنیده اید که میگویند:تمام تخم مرغ هایتان را داخل یک سبد نگذارید

 

احتمالات را در شروع کسب و کار در نظر بگیرید

احتمالات را در شروع کسب و کار در نظر بگیرید.  شاید شما علاقه ای به ادامه کارتان نداشتید یا آنطور که فکر میکردید سود دهی ندارد یا مشتری کم است و به هر دلیلی امکان ادامه دادن به کسب و کار وجود نداشته باشد. اما همیشه خوش بین باشید و با اصولی کار کردن از شکست خوردن جلو گیری کنیدو برای اصولی کار کردن هوش کاری خودتان را افزایش دهید.

برای راه اندازی کسب و کار با یک سوم سرمایه تان شروع کنید و از این یک سوم  20٪ را برای تبلیغات اولیه بگذاریدتبلیغات بسیار مهم است و تبلیغات اولیه به شما کمک میکند تا کسب و کارتان سریع تر به بازدهی بیافتد و دوران خاک خوری کم تری داشته باشید. 10٪ را برای دوران خاک خوری کسب و کارتان در نظر بگیرید همیشه اوضاع کار گل و بل بل نیست مخصوصا در شروع کسب و کار

تجمل گرایی در کسب و کار
تجمل گرایی در کسب و کار

با ما بقی پولتان میتوانید تجهیزات مورد نیاز تان را خریداری کنید و شرایط محیطی کسب و کار خودتان را بسازید اما در نظر داشته باشید که برای راه اندازی کسب و کار نباید تجملاتی یا کمال گرا باشید و برای شروع فقط واجبات را در لیست خرید های خود قرار دهید و کم کم میتوانید موارد غیر ضروری را خریداری کنید.

 

 

 

برای شروع کسب و کار باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در شروع کسب و کار باید زمان بیشتری را کار کنید تا کسب و کارتان جای خود را در بازار کسب و کار های مشابه خودتان باز کند و تا قبل از این فرایند فکر تعطیلات را از سرتان خارج کنید. بسیار منظم و دقیق باشید و این نظم و دقت را به کارکنانتان انتقال دهید و همه چیز را بر پایه نظم بنا کنید با این روش میتوانید تا حد زیادی کمک کنید به کسب و کارتان که خوب رشد کند.

 

 

افراد عالی را استخدام کنید

استخدام نیرو های عالی بزرگترین نعمت برای کسب و کار است و اگر شروع کسب و کار باشد اهمیت بیشتری خواهد داشت سعی کنید زیاد در استخدام به دنبال مدرک تحصیلی نباشید و بیشتر به تجربه کاری و صداقت و نظم و توانایی کار کردن اهمیت بدهید.  برای افرادی که شرایط استخدام را دارند مزایا‌ي خوبی را در نظر بگیرید ارزش نیروی عالی بسیار زیاد است. سعی کنید عالی ترین اشخاص را هم در شروع کسب و کار بدون نیاز استخدام نکنید و پیوسته با رشد و نیاز کسب و کارتان افراد را استخدام کنید و اگر از شخصی عالی خوشتان آمد و در حال حاضر به او نیازی نداشتید میتوانید شماره تماس او را نگه‌دارید و هروقت به نیروی جدید نیازمند بودید با او تماس بگیرید و از آن شخص استفاده کنید.

 

 

 

اهداف کاری داشته باشید

باید قبل از شروع کسب و کار اهداف شرکت خود را در کوتاه مدت میان مدت و بلند مدت مشخص کنید و تمام کارکنانتان را از اهدافتان با خبر کنید این اهداف شما هستند که میگویند آینده ی کسب و کار شما قرار است به کجا برود اگر مقصد نداشته باشید هیچگاه به ساحل آرامش در کسب و کار نخواهید رسید. بگذارید کارکنانتان از اهدافتان کاملا با خبر باشند تا در آن مسیر با شما هماهنگ قدم بردارند.

 

 

نا امید نشوید و پشتکار داشته باشید

ممکن است در شروع کسب و کار با چالش هایی روبه رو شوید مثل نبود مشتری و یا مشکلات پیش‌بینی نشده دیگری که در راه اندازی کسب و کار گریبانگیر صاحبین آنها میشود در چنین مواقعی نباید کوتاه بیایید و تمام تلاشتان را برای بیرون آمدن از این وضعیت انجام دهید و بهترین راه هم امید داشتن به آینده مثبت اندیشی و داشتن روحیه است و از همه مهم تر تلاش‌بسیار و قبول نکردن شکست.

 

بیزینس‌پلن طراحی کنید

بهتر است قبل از شروع کسب و کار بیزینس‌پلن داشته باشید و تمام کلیات و جزئیات مشخص باشد هرچه نقشه بهتر و کامل تری داشته باشید سریع تر به واقعیت میپیوندد بیزینس پلن در شروع کسب و کار نقش یک چراغ در محیط تاریک را بازی خواهد کرد و میدانید که دقیقا قرار است چکاری را انجام دهید و در مرحله ی بعدی چه چیزی را در مقابل دارید.

 

 

استراتژی داشته باشید

از همان روز اول باید استراتژی خاص خودتان را داشته باشید. این شروع کسب و کار شما است برای ساختن و پیاده سازی استراتژی ها زمان بیشتری بگذارید زیرا باعث افزایش فروش و افزایش مشتری میشود. حتی برای تبلیغات و محیط کسب و کار خودتان استراتژی داشته باشید.

 

 

نو‌آور باشید

 نو آوری در شروع کسب و کار میتواند بسیار سریع شما را به بالا پرتاب کند و بزودی میتوانید از رقیبانتان که چنیدن سال قبل از شما کارشان را شروع کرده اند سبقت بگیرید و تعداد نو آوری های بیشتر برابر است با رشد سریع تر اما اگر بدون هیچ نوآوری فقط راهی را که رقبایتان طی کرده اند بروید تا همیشه پشت سر آنها حرکت خواهید کرد.

 

 

شجاعت در شروع کسب و کار

مهمترین عامل  در شروع کسب و کار داشتن شجاعت است. شاید شما وقت زیادی را  برای تحقیق گذاشته باشید اما هنوز کسب و کارتان را شروع نکرده اید و فقط در حال فکر کردن به آن هستید. این پا و آن پا نکنید با ترس هایتان روبه رو شوید و کارتان را شروع کنید. تمامی کارآفرینان بزرگ نیز قبل از راه اندازی کسب و کار شان ترس هایی داشته اند اما با وجود این ترس ها کسب و کار خود را راه‌اندازی کرده اند و موفق شده اند. از همین امروز به این فکر کن که کسب و کارت را چطوری و از کجا میتوانی شروع کنی چون همه ی ما فقط یکبار به این دنیا میایم و فرصت زندگی بسیار کوتاه است پس ارزش ریسک کردنش را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *